latinica  ћирилица
19/05/2025 |  13:47 ⇒ 14:17 | Аутор: sputniknews.com

Амнести интернешнл проглашен непожељним у Русији

Тужилаштво Русије прогласило је дјелатност међународне невладине организације Амнести интернешнл у Русији за непожељно.
Амнести интернешнл (Фото: EPA/SOEREN STACHE, илустрација) -
Амнести интернешнл (Фото: EPA/SOEREN STACHE, илустрација)

- Главно тужилаштво Руске Федерације донијело је одлуку да активности међународне невладине организације Амнести интернешнл лимитед, регистроване у Лондону, препозна као непожељне на територији Русије - наводи се у саопштењу тужилаштва.

У саопштењу се објашњава да од почетка специјалне војне операције активисти Амнести интернешнла чине све могуће да интензивирају војну конфронтацију у региону: правдавају злочине украјинских неонациста, позивају на повећање њиховог финансирања и инсистирају на политичкој и економској изолацији Русије.

- Чланови организације подржавају екстремистичке организације и финансирају активности страних агената - додаје се у саопштењу.

Ова организација се активно залаже за људска права у свијету, али у стварности, лондонско сједиште Амнести интернешенела представља центар за припрему глобалних русофобичних пројеката које плаћају саучесници кијевског режима.