

Соловјов: Срби у Српској бране западну границу словенства, православља и ћирилице

Соловјов је изразио задовољство што је прошле године почела са радом "Раша тудеј Балкан", те додао да је врло добро што РТ шири рад на овај простор.
- Одлично је што сада отварамо фестивал у Бањалуци. Знам однос народа који живи на овом простору према Русима. Скоро да не постоји такав однос у цијелом свијету. Овај народ овдје живи на самом западном крају словенства, православља и ћирилице и брани ову границу. Свака вам част - рекао је Соловјов новинарима уочи отварања Међународног фестивала документарног филма РТДок: "Вријеме наших хероја".
Он је изразио наду да ће се овај фестивал у Бањалуци одржавати сваке године.
У Бањалуци је вечерас отворен Међународни фестивал документарног филма РТДок: "Вријеме наших хероја" који актуелизује историјску истину, нудећи објективан и уравнотежен поглед на догађаје из прошлости и садашњости.
Свечаном отварању присуствовали су, између осталих, предсједник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић, министар за научнотехнолошки развој и високо образовање Српске Жељко Будимир и амбасадор Русије у БиХ Игор Калабухов.
Међународни фестивал РТ-а први пут се одржава у Републици Српској, а доноси публици избор најновијих и најгледанијих филмова из продукције РТДок – документараца који свједоче о истини, страдању, отпору и херојству током сукоба у Донбасу.