latinica  ћирилица
20/05/2025 |  17:02 ⇒ 17:02 | Аутор: СРНА

Љубојевић: Ако мисле да уђемо у ЕУ, Бошњаци морају да прихвате дејтонску БиХ и договор са Србима и Хрватима

Потпредсједник Народне скупштине Републике Српске Ања Љубојевић изјавила је за Срну да је сва суштина рјешења за БиХ да Бошњаци прихвате дејтонску БиХ и договор са Србима и Хрватима, јер без тога се не може причати о постојању БиХ.
Ања Љубојевић - Фото: РТРС
Ања ЉубојевићФото: РТРС

- Бошњаци су најодговорнији за све што се сада дешава и што ће се дешавати. Њихово ослањање на стране интервенције и налоге довело је БиХ до самог дна, а потврђивало се много пута кроз историју да страни интервенционизам и колонијализам никада ништа нису добро донијели домаћем становништву - истакла је Љубојевићева.

Она је указала да нико са стране не може боље од Срба, Хрвата и Бошњака заједно, заједничким снагама, објаснити оним неповјерљивим у ЕУ зашто смо ми њима потребни и шта БиХ као заједница Републике Српске и Федерације БиХ доноси ЕУ.

- Сви појединачно, с нашим добрим односима са православним, католичким и исламским свијетом, смо ресурс који је потребнији Европи, више него што је она нама - закључила је Љубојевићева.