latinica  ћирилица
21/05/2025 |  18:17 ⇒ 20:24 | Аутор: РТРС

Прослављен 615. рођендан града Зворника (ВИДЕО)

Полагањем вијенаца на Централном спомен обиљежју и свечаном академијом у Дому омладине прослављен је 615. рођендан града Зворника – 21. мај.
Зворник - Дан града - Фото: РТРС
Зворник - Дан градаФото: РТРС

На академији су уручене повеље и признања појединцима и установама. Зворник и у наредном периоду иде путем просперитета и великих капиталних улагања.

Више од хиљаду бораца са подручја Зворника свој живот уградили су у темеље Републике Српске. Борачка организација у овом граду има око 8.500 демобилисаних бораца , а значјна помоћ за побољшање њиховог статуса долази и из градског буџета.

Зворничани очекују да ће у наредном периоду у њиховом граду бити отворена и нова радна мјеста.

У протеклих годину дана изграђен је водовод Пилица-Локањ за више од 500 домаћинстава, те пречистач отпадних вода у Табанцима, проширена Музичка школа и вртић. Наставља се са новим пројектима.

- Изградња новог водоводног система 1700 домаћинстава, реконструкција магистралног пута од уласка у град до капије граничног прелаза, улагање у путну инфраструктуру, електрификацију, проширење паркинг простора - рекао је Бојан Ивановић, градоначелник Зворника.

На свачаној академији уручене су повеље и признања. Повељу града добио је доктор Јанко Башић за изузетан допринос у каријери дугој 51 годину.

- Било је изузетно добрих тренутака, а и тешких тренутака којих се нерадо сјећам, а добрих тренутака се сјећам - каже др Јанко Башић.

Након Ордена Његоша трећег реда, којим их је одликовао предсједник Српске, златна медаља града "Станко Николић" припала је СШЦ "Петар Кочић".

- Велики успјех запослених свих у СШЦ а нарочито ученика - истиче Биљана Писић, директорица СШЦ "Петар Кочић".

Обиљежавање Дана града Зворника завршава се сутра уличном трком и годишњим концертом ученика Музичке школе "Војин Комадина".