latinica  ћирилица
23/05/2025 |  18:31 ⇒ 22:57 | Аутор: РТРС

Цвијановић - Ландау: САД више неће учествовати у изградњи нација и мијешању у унутрашње ствари других земаља (ФОТО/ВИДЕО)

Српски члан и предсједавајућа Предсједништва БиХ Жељка Цвијановић састала се данас у Дејтону са замјеником државног секретара Сједињених Америчких Држава Кристофером Ландаумом којем је овом приликом честитала на именовању.
Цвијановић и Кристофер Ландау -
Цвијановић и Кристофер Ландау

Цвијановић је поздравила најаву предсједника САД Доналда Трампа, коју је данас поновио и замјеник државног секретара Ландаум, да САД више неће учествовати у изградњи нација и мијешању у унутрашње ствари других земаља.

      View this post on Instagram

A post shared by Жељка Цвијановић (@zeljka.cvijanovic)

Изразила је пуну сагласност са саговорником у погледу тога да одговорност за све процесе у БиХ треба да преузму домаће институције и да рјешења морају бити производ домаћег политичког договора.

Жељка Цвијановић и Кристофер Ландау (Фото: Уступљена фотографија)

У том погледу, указала је на потребу интензивирања унутрашњег дијалога са циљем превазилажења свих изазова који су у БиХ искључиво политичке, а не безбједносне природе.

Изразила је задовољство чињеницом да су САД усмјерене ка развоју економских односа, за шта је предуслов очување политичке стабилности.

Током састанка, Цвијановић је упознала саговорника о штетним посљедицама дугогодишњег непринципијелног и недемократског страног интервенционизма.

Нагласила је пуну опредијељеност ка реафирмацији демократије у БиХ, као и поштовању Дејтонског мировног споразума.