latinica  ћирилица
24/05/2025 |  21:56 ⇒ 21:58 | Аутор: СРНА

Концерт вокалних група поводом 140 година постојања СКУД-а "Др Младен Стојановић"

Бројни љубитељи традиционалне музике окупили су се вечерас у Музеју Козаре на концерту вокалних група који је организован поводом 140 година постојања Српског културно-умјетничког друштва "Др Младен Стојановић".
Концерт вокалних група поводом 140 година постојања СКУД-а "Др Младен Стојановић" - Фото: СРНА
Концерт вокалних група поводом 140 година постојања СКУД-а "Др Младен Стојановић"Фото: СРНА

Публици су се вечерас представили чланови мушке и женске пјевачке групе, а свечану атмосферу употпунили су наступом и чланови млађе пјевачке секције Културно-умјетничког друштва "Козара" из Приједора.

Предсједник Друштва Младен Радић рекао је да на овај начин окупљају чланове, пријатеље и публику, те његују традицију и насљеђе које ово друштво баштини више од једног вијека.

Као значајнију активност у наредном периоду најавио је завршни концерт за 17. јун у Љетњој башти.

СКУД "Др Младен Стојановић", који је настављач богате традиције Српског пјевачког друштва "Вила", основаног 1885. године у Приједору, тренутно броји око 250 чланова распоређених у шест секција.

Кроз најављене концерте и гостовања поводом јубилеја, Друштво ће наставити да његује богатство народне традиције и тиме доприноси очувању културне баштине народа Поткозарског краја.