latinica  ћирилица
25/05/2025 |  14:33 ⇒ 14:34 | Аутор: РТРС

Селак одао почаст генералу Талићу; Обиљежена годишњица смрти команданта Првог крајишког корпуса

Поводом 22 године од смрти некадашњег начелника Главног штаба Војске Републике Српске и команданта Првог крајишког корпуса, генерала Момира Талића, у његовој родној Пискавици код Бање Луке служен је парастос и положени су вијенци.
Селак одао почаст генералу Талићу - Фото: Уступљена фотографија
Селак одао почаст генералу ТалићуФото: Уступљена фотографија

Обиљежавању годишњице присуствовао је и предсједник Социјалистичке партије Српске Горан Селак са сарадницима, који је истакао да је генерал Талић својим дјелом заувијек задужио српски народ и Републику Српску.

- Генерал Момир Талић је био и остао симбол српског војничког поштења, части и одлучности. Најзаслужнији је за једну од најблиставијих побједа српске војске у 20. вијеку, за пробијање коридора кроз Посавину, којим је Крајина спојена са источним дијелом Српске и Србијом, нашом матицом. Остаће заувијек упамћен као човјек који је својом храброшћу и мудрошћу допринио опстанку нашег народа и државе - поручио је Селак у Пискавици.

Генерал Талић је за заслуге у операцији "Коридор живота" одликован највећим војним одликовањем Републике Српске, Орденом Немањића.