

Рафтинг: Дајак клуб тријумфовао на Врбасу

Бањалучани су другог дана такмичења у дисциплини спуст освојили друго мјесто, што им је бодовно било довољно за освајање шампионског пехара у генералном поретку. Ово такмичење било је генерална проба пред Европско првенство у Бугарској на којем очекују висок пласман.
- Данас смо покушали са промјеном појединих позиција у чамцу како би увјежбали одређене тактичке замисли уочи Европског првенства у Бугарској које се одржава крајем јуна. Сада смо се увјерили шта и како можемо на којој позицији, па ћемо то примјенити у Бугарској. Надамо се да ћемо показати да смо заслужено најбољи на свијету у мастер категорији, те да смо врло близу подијума и у опен категорији, каже Драган Бабић, капитен прве рафтинг посаде бањалучког Дајак клуба.
Посада рафтинг тима ККК "Кончар" из Загреба, тријумфовала је у дисциплинама спуст и Х2Х на Меморијалу Бранка Штулић. Ово такмичење су искористили како би се што боље припремили за предстојеће Европско првенство у Бугарској каже капитен клуба "Кончар" Томислав Хохњец, видно задовољан данашњим дијелом такмичења.
- Одлично смо извеслали спуст. Сјани смо били и у Х2Х-у. Неке ситне грешке биле су пресудне и у слалому. Ово такмичење смо максимално искористили да се добро спремимо за предстојећа такмичења. Циљ нам је добар пласман на Свјетском јуниорском првенству у Словенији, док сениори иду у Аргентину - казао је Хохњец.
Посада бугарског рафтинг клуба "Water Line" освојила је треће мјесто у генералном поретку Еурокуп такмичења на ријеци Врбас. Била је ово кажу прилика да одмјере снагу и умијеће са најбољим европским и свјетским посадама у овом тренутку.
- Ми смо домаћини Европског првенства које ће се крајем јуна одржати у нашој земљи. Хтјели смо да испробамо поједине опције пред такмичење које нам је најважније ове године. Задовољни смо како је на крају све испало, кући се враћамо са пехаром, те смо циљ тиме остварили - каже капитен тима Александар Викторов.
Такмичење на Врбасу била је добра провјера и за женску посаду рафтинг тима “Кончар“ из Загреба, каже капитен тима Сара Малић.
- Овдје смо да стекнемо што више тренинга и искуства пред трке које нам долазе ове године. Тренирамо иначе на Јаруну и на Цетини, али знамо доћи и на Врбас. Ријека је одлична, близу нам је, а ви сте се показали поново као одлични домаћини - каже Сара Малић, чланица рафтинг посаде "Кончар" из Загреба.
Подсјећамо, Еурокуп такмичење "Меморијал Бранка Штулић" организује се већ традиционално на ријеци Врбас, крајем маја или почетком јуна, у знак сјећања на вјечног капитена РК Кањон, Бранку Штулић, која је трагично настрадала, прије 15 година, у италијанском Вал ди Солеу.