

27/05/2025 | 07:31 ⇒ 07:39 | Аутор: ТАНЈУГ
Били Ајлиш убједљива побједница овогодишње додјеле Америчких музичких награда (ВИДЕО)
Америчка пјевачица Били Ајлиш освојила је највећи број побједа на овогодишњој додјели Америчких музичких награда у Лас Вегасу, за које су гласали фанови, међу којима је и награда за умјетницу године.

Били Ајлиш (Фото: EPA-EFE/KYLE GRILLOT)
Ајлиш је побиједила у категоријама за најбољу поп пјесму за "Birds of a Feather" и најбољи поп албум за "Hit Me Hard And Soft", као и за омиљену поп пјевачицу.
Пјесма ''Birds of a Feather'' је такође проглашена за пјесму године, а Ајлиш за најбољу умјетницу на турнеји, док је Бијонсе освојила награду за најбољу кантри пјевачицу и најбољи кантри албум за ''Cowboy Carter''.
Лејди Гага и Бруно Марс освојили су награду за најбољи музички видео, а Марс је уједно проглашен за најбољег мушког умјетника године, преноси Си-Би-Ес њуз.
Џенет Џексон је награђена наградом ""Icon", признањем за умјетнике са глобалним утицајем, а Род Стјуарт је добио награду за животно дјело.