latinica  ћирилица
04/06/2025 |  12:23 ⇒ 12:29 | Аутор: СРНА

Одређен једномјесечни притвор двојици Требињаца

Двојица Требињаца која су осумњичена да су у овом граду претукла оца и сина током викенда, предата су данас у притворску јединицу Казнено-поправног завода Требиње и одређено им је 30 дана притвора, рекао је Срни портпарол Окружног јавног тужилаштва Срђан Вукановић.
Привођење осумњичених за напад у Требињу (Фото: Максим Матковић) - Фото: РТРС
Привођење осумњичених за напад у Требињу (Фото: Максим Матковић)Фото: РТРС

Он је навео да је, у складу са законском процедуром, одмах након достављања извјештаја о почињеном кривичном дјелу Тужилаштво ставило приједлог за притвор, с обзиром на то да су ова лица била у бјекству, како би била расписана потјерница.

"Јуче смо добили рјешење Окружног суда којим се одређује притвор, а службеници Полицијске управе Требиње јуче су их и лишили слободе и јутрос су спроведени у притворску јединицу 30 дана, а ми поступамо даље", рекао је Вукановић.

Полицијској станици Требиње је у суботу, 31. маја, око 1.00 час, пријављено да су лица чији су иницијали Б.М. и А.К. из Требиња напали П.В. и једно малољетно лице, након чега су се удаљили у непознатом правцу, саопштено је раније из Полицијске управе Требиње.

Лице П.В. је задобило лакше повреде, док је малољетно лице због задобијених повреда смјештено у Клинички центар Црне Горе у Подгорици.

Случај је окарактерисан као убиство у покушају.