

Синер признао оно што сви треба да знају: Новак најбољи у историји!

Синер је у полуфиналу побиједио Ђоковића 3:0 (6:4, 7:5, 7:6(7:3)) и тако стигао до првог финала у Паризу и шансе да освоји четврти гренд слем пехар у каријери.
- Био је ово посебан меч за мене да играм у полуфиналу Ролан Гароса против Новака, то је невјероватно. Играо сам најбољи тенис, због тога сам срећан. Ђоковић је права инспирација за све нас, за све младе играче и желим му све најбоље у наставку сезоне. Сви смо ми почаствовани што можемо још да га гледамо у тенису - рекао је Синер на терену послије побједе.
Наставио је Италијан затим са похвалама на рачун Србина.
- Веома је тешко, он је толико много ствари урадио, он је најбољи тенисер у историји. Наравно, покушавао сам да не размишљам о томе. Изашао сам на терен, знате ко је преко пута, покушавао сам да одиграм најбоље могуће, да се припремим за овакву ситуацију, знао сам да ће бити тешко, гледајући наше међусобне окршаје, близу смо. Овдје сам у великом финалу први пут - навео је Италијан и рекао да ће покушати да се одмори до недјеље и ужива у финалном окршају против браниоца пехара Карлоса Алкараса.