

У недјељу претежно сунчано, увече наоблачење и падавине (ВИДЕО)

Наоблачење са сјевера премјештаће се ка југоистоку, те се понегдје очекују пролазна киша или пљускови праћени грмљавином, при чему ће бити и јаког сјеверног вјетра.
Небо ће током дана и даље бити замућено усљед присуства сахарског пијеска, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.
Минимална температура ваздуха од 12 на југозападу до 20 на сјевероистоку, у вишим предјелима од девет, а максимална дневна од 31 до 36, у вишим предјелима од 26 степени Целзијусових.
Дуваће слаб до умјерен вјетар јужних смјерова, увече у скретању на сјеверне смјерове и при пљусковима јак.
У Републици Српској и Федерацији БиХ данас је претежно сунчано, подацу су Федералног хидрометеоролошког завода.
Температура ваздуха у 14.00 часова: Чемерно 23, Калиновик 25, Мраковица 26, Хан Пијесак, Соколац, Гацко, Кнежево и Мркоњић Град 28, Требиње 29, Билећа, Сребреница и Шипово 30, Фоча, Србац, Рибник и Тузла 31, Бијељина, Приједор, Добој, Нови Град, Рудо, Сарајево и Зеница 32, Бањалука 33, Вишеград и Мостар 34 степена Целзијусова.