

Пред Апелационим вијећем неуставног Суда БиХ рочиште у предмету против предсједника Српске и в.д. директора Службеног гласника (ВИДЕО)

Првостепена пресуда Додику и Лукићу изречена је 26. фебруара. Додик је тада проглашен кривим за непоштовање одлука Кристијана Шмита и осуђен на годину дана затвора и шест година забране вршења дужности предсједника Републике Српске. Лукић је ослобођен.
Одбрана ће, након што образложи жалбу, затражити укидање првостепене пресуде и њено преиначење у ослобађајућу или одржавање новог претреса, рекао је Горан Бубић, адвокат предсједника Додика.
Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је за РТС рекао да је процес политички мотивисан и да то доказује и чињеница да је Интерпол одбио да распише потјерницу за њим.
Оцијенио је да је поступак против њега усмјерен против Републике Српске, али да га то неће зауставити.
- Све је то политички монтирано. Управо зато ми то даје нову снагу и мотивише ме да се борим против неправде - додао је Додик.