latinica  ћирилица
17/06/2025 |  18:32 ⇒ 20:01 | Аутор: РТРС

Пепић: Мале шансе да САД престану финансирати ОХР, али бројне невладине организације остају без подршке Америке (ВИДЕО)

Америчка администрација неће ускратити финансијска средства за функционисање ОХР-а, зато што је његово функционисање предвиђено Дејтонским мировним споразумом. Ако узмемо у обзир да је Дејтонски споразум "чедо" америчке администације, самим тиме да се то деси шансе су јако мале, рекао је за РТРС Синиша Пепић, стручњак за економску дипломатију.
Синиша Пепић - Фото: РТРС
Синиша ПепићФото: РТРС

Што се тиче невладиних организација неке су већ осјетиле резање буџета за финансирање одређених пројеката, не само у БиХ, већ и на Балкану, али можемо рећи и глобално, и тај ће се тренд наставити, и сигуран сам да ће финансирање остати само тамо гдје у питању витални амерички национални интерес - истакао је Пепић.

Он подсјећа да се БиХ све више удаљава од пажње америчке администрације.

-За очекивати је да средстава за финансирање одређених пројеката невладиних организација у наредном периоду буде све мања и мања - додао је Пепић.