latinica  ћирилица
19/06/2025 |  17:42 ⇒ 18:55 | Аутор: РТРС

Оживљене успомене некадашњих ученика Учитељске школе "Иво Лола Рибар" у Фочи (ВИДЕО)

Традицонална мајска прозивка оживјела је успомене некадашњих ученика Учитељске школе "Иво Лола Рибар" у Фочи. С поносом истичу да је била једна од најбољих у бившој Југославији. Зато и не жале што пређу стотине километара да виде омиљена лица.
Учитељи - Фото: РТРС
УчитељиФото: РТРС

С дипломом учитеља могли су да бирају хоће ли одмах да се запосле или да наставе школовање на факултету. Да се морало учити илуструје и податак из 1964. године када је уписало 120 ђака распоређених у четири одјељења, а успјешно је након четворогодишњег образовања матурирало деведесет осам учитеља. Многи од њих су постали угледни пословни и просвјетни радници, правници, политичари, инжењери, службеници, доктори наука.

Учитељска школа "Иво Лола Рибар" у Фочи основана је 1960. и радила је до 1972. године, а похађали су је ђаци из свих крајева бивше Југославије, највише из БиХ, Црне Горе и Србије.

Опширније погледајте у прилогу: