latinica  ћирилица
20/06/2025 |  13:28 | Аутор: ТАНЈУГ

Јовановић: Напуштање Партизана једна од најтежих одлука у животу

Доскорашњи голман и капитен Фудбалског клуба Партизан Александар Јовановић поручио је данас да је одлазак из Хумске једна од његових најтежих одлука у животу.
Голман Александар Јовановић (фото: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC) -
Голман Александар Јовановић (фото: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC)

Јовановић је данас званично потписао двогодишњи уговор са турским Коџаелијем, у који долази послије двије сезоне проведене у Партизану.

- Једна од тежих одлука у мом животу. Носио сам капитенску траку са поносом, борио се за клуб у сваком тренутку и вјерујем да сам оправдао ваша очекивања. Хвала људима који су ме довели. Хвала свим саиграчима, тренерима, шефовима на сарадњи у протекле двије године. Хвала свим запосленима на Телеоптику и на стадиону, вас посебно истичем јер сте ви срце Партизана - написао је Јовановић на Инстаграму.

Он је захвалио садашњој управи Партизана на коректности и обостраном разумевању.

- 'Гробари', велико хвала за сву подршку који сте ми пружили од првог до последњег дана. Какву смо само енергију створили између нас. Хвала исток, хвала запад за свако скандирање имена које сам доживио. Увијек сам се трудио да наш клуб презентујем на прави начин, уздигнуте главе, са поносом и увијек бескропомисно без обзира на ситуацију. Било је тешко и исцрпљујуће, али ја сам уживао. Живио сам Партизан сваким даном. Хвала ти, Партизане, за све. Хвала 'Гробари'. Ваш капитен, Јовановић. П.С. вратићу се - поручио је српски голман.

Јовановић је у претходне двије године за Партизан одиграо 87 утакмица у свим такмичењима.