

Додик: Знамо шта мисле у Сарајеву; Хелез је ирански човјек у БиХ (ВИДЕО)

- Муслимани и Зукан Хелез су имали блиске односе с Ираном и отворили канале за њихов долазак на наше просторе. Иран никада није показао разумијевање за наш положај. Њихово руководство се опредијелило за политику коју и данас спроводи. Што се нас лично тиче - ми не можемо водити политику у којој су они отворени непријатељи, али се, нажалост, никада нису показали као пријатељи. Мислим да је мир требало очувати, али и да је пријетње требало умањити - рекао је Додик.
Он је навео да се Хелез хвалио споразумима са Ираном о чему Предсједништво БиХ не зна ништа.
- Сам Иран је требало, ако поштује БиХ, да тражи да органи БиХ буду уппознати о свим детаљима. Хелез је њихов човјек у БиХ. Треба да знамо шта су договорили, али очигледно ћутање Хелеза послије напада из Америке говори да се уплашио и да ту има свашта сумњиво и да морамо знати шта - рекао је Додик и додао да Хелез не би био министар да има правна државе.
Додик је рекао да се види да сарајевска прича због Америке не смије да буде на страни Ирана, али да се из тог ћутања види да имају одређену емоцију за Иран и да би, како каже, жељели да сравни Израел.
- И то је та прича, не треба ништа објашњавати, у Сарајеву знамо шта ко мисли - рекао је Додик.