latinica  ћирилица
21/06/2025 |  19:01 ⇒ 21:13 | Аутор: СРНА

На Форуму у Санкт Петербургу потписани споразуми вриједни билионе

На Међународном економском форуму у Санкт Петербургу потписано је 1.060 споразума укупне вриједности 6,3 билиона рубаља, саопштио је савјетник руског предсједника и и одговорни секретар организационог одбора форума Антон Кобјаков.
Међународни економски форум у Санкт Петербургу - Фото: РТРС
Међународни економски форум у Санкт ПетербургуФото: РТРС

Кобјаков је напоменуон да је ту ријеч само о ономе што не представља пословну тајну.

Нагласио је да санкције нису успјеле и неће успјети да притисну Русију и да су то сви већ схватили.

Напротив, каже, санкције су помогле Русији да утврди шта тачно треба сада производити.

- Ако је раније 90 одсто трговине било са нашим колегама увозницима, сада им је остало око 10 одсто трговине. Сва остала трговина је наша, руска. Нисмо се срушили 2022. године, како је предвиђано на Западу. Самоувјерено смо расли изнад свјетског просјека 2023. и 2024. године - истакао је Кобјаков.

Указао је на то да је свијету потребан другачији облик међународне сарадње који одговара већини земаља, преноси РТ Балкан.

- Свијету је потребна алтернатива, други облик глобалне сарадње који би одговарао земљама које чине свјетску већину... И Русија и њени партнери раде на таквим форматима, и ви их знате. То су ШОС, БРИКС и ЕАЕС - истакао је Кобјаков.