latinica  ћирилица
08/07/2025 |  09:16 | Аутор: СРНА

Србија: Уклоњене све блокаде, приведено 18 особа

Блокаде на територији Србије су уклоњене и све саобраћајнице су проходне, а полиција је привела 18 особа, саопштило је Министарство унутрашњих послова.
Блокаде у Београду (Фото: TANJUG/ Saška Drobnjak) -
Блокаде у Београду (Фото: TANJUG/ Saška Drobnjak)

У службене просторије приведено је 16 особа због прекршаја, а двије због кривичног дјела.

Из МУП-а је саопштено да је током претходне ноћи извршена провјера идентитета 800 особа, као и да су на појединим мјестима забиљежени спорадични инциденти, при чему је полиција поступала у складу са законом.

Инциденти су забиљежени у Београду, Новом Саду и Ужицу, гдје је одређен број лица приведен због нарушавања јавног реда и мира и почињених кривичних дјела и прекршаја.

МУП апелује да се грађани уздрже од било каквих незаконитих активности и да не блокирају саобраћај, нарочито не на начин који може угрозити њихову и безбједност других учесника.