latinica  ћирилица
10/07/2025 |  12:05 ⇒ 12:44 | Аутор: РТРС

У Новом Граду одржани 15. Пјеснички сусрети Поткозарја (ВИДЕО)

У организацији Народне библиотеке, у Вијећници у Новом Граду синоћ су одржани 15. Пјеснички сусрети Поткозарја. Манифестација је организована у оквиру Петровданских дана и Пертровдана, крсне славе општине Нови Град.
Одржани 15. Пјеснички сусрети Поткозарја - Фото: РТРС
Одржани 15. Пјеснички сусрети ПоткозарјаФото: РТРС

Своје стихове говорили Огњен Влачина рођен у Приједору, Федор Марјановић из Бањалуке, Ирена Станковић из Новог Града, Здравко Згоњанин из Бијељине рођен у Новом Граду, Милан Ракуљ из Бањалуке, и Слободан Дрљача из Новог Града.

Здравко Згоњанин Баћо један је од организатора Пјесничких сусрета Поткозарја .Сјећа се времена када су започели ову манифестацију.

- Ми смо прве пјесничке сусрете одржали у оквиру Библиотеке из Новог Града на локалитету бање Љешљани. Тада су први учесници били Ранко Рисојевић, Ранко Павловић, Ранко Прерадовић, Стевка Козић, Миле Мутић...- каже Згоњанин.

Организатор Пјесничких сусрета и ове године била је Народна библиотека у Новом Граду.

- Ове године Пјеснички сурети Поткозарја трају један дан. Претходних година имали смо изложбу фотографија и радионицу стрипа. Драго ми је да су ове идеје које смо покренули наставиле да живе у нашем граду - рекла је директорица Народне библиотеке Маја Јованић Костадиновић.

У оквиру Петровданских дана настављају се и друге културне и спортске манифестације у Новом Граду.