

У буџету Града Бањалука азил на Мањачи не постоји; Градска управа дужна да води рачуна о животињама (ВИДЕО)

Мила истиче да је азил на Мањачи под ингеренцијом Градске управе - Градска управа је дужна да финансира азил и да води рачуа о животињама које се у њему налазе.
- Ми смо као грађани и волонтери организовали у грађанску иницијативу да грађанима Бањалуке скренемо пажњу на стање у у азилу на Мањачи - каже Шарићева.
Подсјећа се септембра мјесеца прошле године када је азилу истекао уговор са ветеринарском станицом и да је стање у азилу, како каже, било алармантно.
- Затекли смо хорор, псе који умиру и који су изгледају као костур. Градска управа не набавља ни храну, нити има ветеринарске услуге за псе из азила - каже Мила.
Наводи да су организоване акције уз помоћ којих су скупљали храну, здјелице као и новац за ветеринарске услуге.
Каже да је највећи проблем у овом тренутку тај што азил на Мањачи више нема ни једног радника.
Мила истиче да је азилу на Мањачи потребно да се одраде испусти, да се изолује кров.
- Потребно је систематско рјешењем. Ако поправимо само азил направили смо фластер. Не рјешавамо ништа конкретно. Ми само рјешавамо посљедице а никада узроке - навела је Шарићева.
Једно од рјешења наводе да би било када би се кажњавали неодговорни власници паса.
- Када би испекција почела да кажњава и одузима животиње власницима паса који не воде бригу о њима, ми би те животиње тада слали у азил и имали бисмо хуман азил, а не стање које данас имамо - наводи Шарићева.
За крај Шарићева је апеловала на све људе добре воље који су у могућности да се пријаве и помогну грађанској иницијативи да направе надстрешницу гдје се извлаче најугроженији пси из хангара како би их ту опоравили.