latinica  ћирилица
12/07/2025 |  16:19 ⇒ 16:35 | Аутор: РТРС

Вулин у Залазју: Срби су и даље сами са својом тугом и страдалима

Сенатор Републике Српске Александар Вулин присуствовао је данас у селу Залазје, у општини Сребреница, обиљежавању 33 године од страдања 69 српских цивила и војника у селима сребреничке и братуначке општине које су на Петровдан 1992. године убиле муслиманске снаге.
Александар Вулин - Фото: РТРС
Александар ВулинФото: РТРС

Сенатор Српске Вулин је истакао да су Срби и послије више од 30 година како је покушано затирање српског народа у Подрињу и даље сами.

- Ево и данас смо сами са својом тугом и својим мртвима, и зато сада, на овом мјесту, вам кажем - свакоме поштовање, свакоме саучешће али никоме бол. Како они према нашим мртвима и нашем болу тако ми према њиховим мртвима и њиховом болу. Поштовање за поштовање, бол за бол. Наше ране нас највише боле, а туђе ћемо мјерити по томе како они мјере наше ране. Како они према успомени на наше мртве тако и ми према успомени на њихове. Сваком поштовање али бол за бол, образ за образ - рекао је Вулин.

Истакао је да Срби треба добро да виде ко су нам пријатељи јер они који не дођу да се поклоне црним марамама мајки из Братунца, а говоре да су само бијеле мараме мајки из Сребренице вриједне поштовања, нису нам пријатељи.

- Срби, гледајте како се односе према нашим мртвима да се и ми тако односимо према свима другима - поручио је Вулин.

На спомен обиљежју одржан је помен жртвама, положено цвијеће и прислужене свијеће за покој душе убијенима.