

Држављанин БиХ лишен слободе због кријумчарења миграната

- Кријумчарење је откривено приликом надзора државне границе у граничном појасу на подручју Градишке, и контролом путничког моторног возила Мерцедес, бх. националних ознака, којим је управљао споменути држављанин БиХ - наводи се у саопштењу Граничне полиције.
Због постојања основа сумње да је почињено кривично дјело Кријумчарење особа, о догађају је обавијештен дежурни тужилац Тужилаштва БиХ, према чијем је налогу возач лишен слободе те привремено одузети доказни материјали.
- У Упитницима за мигранте, страни држављани су изјавили да долазе из Сирије и Палестине. О овом догађају су обавијештени и припадници Службе за послове са странцима БиХ те су кријумчарени мигранти, уз Приједлог за изрицање мјере протјеривања са територије БиХ, предати припадницима Службе за послове са странцима БиХ. Против осумњиченог држављанина БиХ бит ће достављен Извјештај о почињеном кривичном дјелу Кријумчарење особа Тужилаштву БиХ - наведено је у саопштењу.