latinica  ћирилица
20/07/2025 |  09:14 ⇒ 09:16 | Аутор: banjaluka.net

Аврамовић: Нигдје, изгледа, осим у БиХ

Предсједница ЦИК-а БиХ Ирена Хаџиабдић рекла да очекује да ће наредни избори бити најрегуларнији које смо имали. Изјава вредна пажње и анализе, каже у свом ауторском тексту за бањалука.нет. политички аналитичар Жељко Аврамовић.
Избори, гласање - Фото: СРНА
Избори, гласањеФото: СРНА

Текст преносимо у цијелости:

Госпођо Хаџиабдић, избори су или регуларни или се поништавају усљед неправилности.

Проглашење резултата избора на којима је било нерегуларности је кривично дјело.

Будући да сте члан ЦИК-а већ 18 година, да сте за то вријеме девет пута прогласили резултате избора, било би добро чути одговор на једноставно питање: да ли су ти избори били регуларни или сте девет пута, Ви и остали чланови ЦИК-а учинили кривично дјело?

Госпођо Хаџиабдић, не постоје мање или више регуларни избори.

Нигдје, изгледа, сем у БиХ.

А, када смо већ код избора и правила која је установио ЦИК, било би занимљиво чути и одговоре на сљедећа питања:

1. Да ли у свакој земљи у Европи изборна кампања почиње даном расписивања избора осим у БиХ?

2. Да ли постоји иједна земља у Европи у којој се избори расписују у мају, а изборна кампања почиње у септембру, осим у БиХ?

3. Да ли има иједна земља у Европи у којој постоји термин "преурањена кампања" осим у БиХ?

4. Да ли има иједна земља у Европи у којој се странке кажњавају због јавно изреченог става, након расписивања избора?

5. Да ли је Вама нормално да странка три године и седам мјесеци може да обећава куле и градове, а онда када се распишу избори, четири мјесеца, од маја до септембра, не смије да каже ништа?

6. У којој земљи у Европи ЦИК медијима ограничава маркетиншко вијреме за оглашавање странака осим у БиХ?

О "новим технологијама" питаћу само једно: Колико ће њихово увођење смањити излазност?

Лако је утврдити да ће излазност бити преполовљена, осим ако овога пута сем закона логике, не успијете да пркосите и законима физике.