

21/07/2025 | 12:11 ⇒ 17:38 | Аутор: sputniknews.com
Мађарска, Србија и Русија разговарају о изградњи новог нафтовода
Мађарска је разговарала са Србијом о изградњи нафтовода између две земље за снабдијевање руском нафтом; у дискусијама су учествовали представници Руске Федерације, објавио је министар спољних послова и економских односа Мађарске Петер Сијарто, који је објавио фотографије са трилатералних разговора одржаних путем видео-линка.

Нафтовод (Фото: EPA/MARTIN DIVISEK)
- 21. јула разговарамо са нашим српским и руским колегама о изградњи новог нафтовода који повезује Мађарску са Србијом - написао је шеф Министарства спољних послова на друштвеним мрежама.
Сијарто је објаву пратио фотографијама са видео-конференције, током које је био у згради свог министарства у Будимпешти како води дијалог са српским и руским стручњацима који су се појавили на великом екрану монитора.
Шеф Министарства спољних послова није прецизирао ко је из Москве и Београда учествовао у овим разговорима.