

Нинковић: Криминал и злоупотребе стоје иза затварања Градског олимпијског базена (ВИДЕО)

Поручује да одлука о затварању базена није донесена јуче – борба траје већ неколико година.
- Јуче сам видио најаву да је управа Јавног предузећа одлучила да затвори базен, а нико не жели да се потпише именом и презименом. Они немају право да донесу одлуку или акт којим се затвара базен. У склопу базена налази се и аква парк, као и угоститељски објекти који нису затворени. Интересантно је да циљају искључиво Градски олимпијски базен, а при томе говоре како Скупштина града неће ништа урадити – све с циљем да означе некога као кривца за сопствени нерад - нагласио је Нинковић.
Додаје да ће заједно са колегама из Клуба одборника СНСД покренути иницијативу за смјену људи из "Акване", јер они закључавају јавни објекат.
- Говорио сам о криминалу који се дешава – о злоупотребама положаја – али се нико није осврнуо на ту тему. Градоначелника сам питао да ли ће стати у крај криминалу на базену, али то њега не интересује. Градоначелник је, свјесно или несвјесно, омогућавао бесплатне термине приватним клубовима, који онда наплаћују родитељима од 60 до 100 КМ мјесечно за тренинге - подсјетио је Нинковић.
Истиче да родитељи додатно плаћају трошкове одлазака на такмичења и смјештај.
- Сав новац остаје у клубовима. Они Граду плаћају симболичне износе за закуп, тек толико да могу рећи да су нешто платили. А један од управника базена долази управо из клуба који највише зарађује. Градоначелник се ни на то није осврнуо нити реаговао. Имам документацију и радо ћу је прослиједити тужилаштву - рекао је Нинковић.
Напомиње да је ово период у току године када је у плану редован ремонт Градског олимпијског базена, те да се у том периоду ради замјена воде и ремонт пумпи
- А сада, кад ремонт треба да се изврши, они затварају базен – апсолутни безобразлук. Ако сте неспособни да управљате – а јесте – онда дајте управљање онима који знају. Према подацима АПИФ-а, предузеће је у минусу од милион и шесто хиљада КМ, а позицију свјесно злоупотребљавају. Другог објашњења немам. Невјероватна бахатост - нагласио је Нинковић.
Подсјећа да клубови и градоначелник нису власници базена, те да је то базен свих грађана.
- За првих шест мјесеци ове године потрошили су 770.000 КМ, а додатних 550.000 КМ им је одобрено кроз буџет. Све је то одобрио градоначелник. Текући грант за јавно предузеће, на који се градоначелник позива, не значи да сав тај новац иде у Градски олимпијски базен. Гарантујем вам – градоначелник је нашао ову тему да би скренуо пажњу са стварних проблема који постоје - рекао је Нинковић.
Предсједник Скупштине града поручује да ће градоначелник и управа Градског олимпијског базена увијек кривца тражити у Скупштини града Бањалука.
-Логично – траже кривца, а све то фактуришу Скупштини града. То је налог градоначелника, који покушава да скрене пажњу са озбиљних тема: о језеру код Делте, азилу на Мањачи, или о јавној расвјети коју, како кажу, треба да одржавају Хрвати наредних 15 година - сматра Нинковић.
Подсјетио је јавност на горуће проблеме са којима се суочава највећи град Српске.
- Дошли смо у ситуацију о којој сам говорио прије двије године. Немогуће је да изведете оволико пројеката, а да свака фактура буде увећана за 30 одсто. Дошли сте у ситуацију да не можтете да испоштујете обећање и онда тражите кривце. Кривац им је одувијек СНСД и цијели прошли мандат је прошао у томо наративу. Када погледате фотографије оних животиња у азилу. Ја не могу да вјерујем да посотоје такви људи који су то направили. Ми смо у буџету предвидјели 200.000 КМ које је градоначелник тражио за азил - рекао је Нинковић.