

Коробченко: Спремни смо да радимо на многим пројектима у Српској (ВИДЕО)

Истакао је да треба изградити јаку економију.
- Овдје можемо формирати енергетску базу, овдје можете прерађивати метале и можете радити секундарну обраду метала. Ако се будемо могли прикључити Турском току и добити овдје гас, можемо успоставити обраду гаса - навео је Коробченко на конференцији за новинаре.
Рекао је да ће довести предузећа која ће се бавити секундарном прерадом.
- То су нови материјали, пертрохемијски материјали и материјали у грађевини и веома је велики број могућности - истакао је он.
Навео је да су размотрили велики број могућих праваца сарадње.
- Ми смо размотрили много праваца и како што сам рекао, нема представника бизниса, међутим када се вратимо наћи ћемо се са њима и размотрићемо све. Република Српске је богата рудама и рудницима и људима и научним потенцијалом и има могућност да се ради са ЕУ. И у енергетском сектору и привреди и конкренте пројекте ћемо моћи рећи на крају наше посјете - рекао је он.
Током обраћања јавности поручио је да не треба да се баве политиком већ да је привреда најважнија. Поручује да су у Републику Српску дошли с намјером да изграде економску сарадњу, али и у области културе, омладине и осталог.
Након састанка са предсједником Српске Милорадом Додиком и радног састанка делегација Српске и Татарстана, Коробченко је навео да су у гостујућој делегацији представници министарстава омалдине и културе, али и универзитета, као и представници општина које се баве индустријом и пољопривредом.
- Пољопривреда је веома развијена, обезбјеђујемо у потпуности нашу Републику производима и извозимо 30 одсто тих пољопривредних производа - истакао је Коробченко.
Он је додао да је Татарстан највише економски развијен регион у Русији, чији је бруто производ већи од 60 милијарди долара.
- Производимо и прерађујемо нафту, имамо развијену бродоградњу и авио-изградњу - рекао је Коробченко.
Он је додао да у Татарстану живи више од четири милиона становника, да имају 175 различитих националности од којих су пола муслимани, а пола хришћани, али да је суживот на завидном нивоу.