latinica  ћирилица
24/07/2025 |  22:17 ⇒ 22:22 | Аутор: СРНА

Врањеш-Гогановић: Стабилна Србија - гарант мира у региону

Замјеник министра одбране у Савјету министара Александар Гогановић разговарао је у Београду са амбасадором БиХ у Србији Александром Врањешом, о промјенама у глобалној геополитици и њиховом утицају на Србију, БиХ и шири регион.
Врањеш и Гогановић - Фото: СРНА
Врањеш и ГогановићФото: СРНА

Саговорници су оцијенили да српски народ, с обје стране Дрине, први пут у новијој историји дочекује велике геополитичке промјене не као објект туђих одлука, већ као политички припремљен и стратешки усмјерен чинилац.

Гогановић и Врањеш су оцијенили да су политичка далековидост и синхронизована дипломатска активност власти у Србији и Републици Српској омогућиле да српски народ антиципира нове процесе, док се многи други тек прилагођавају новом распореду снага.

Истакли су да су у посљедњим деценијама односи између Републике Српске и Републике Србије на највишем нивоу, захваљујући одговорној политици и блиској сарадњи предсједника Републике Српске Милорада Додика и предсједника Србије Александра Вучића.

Састанак је закључен поруком да стабилна Србија представља стуб мира и безбједности у овом дијелу Европе.