latinica  ћирилица
02/08/2025 |  18:34 ⇒ 20:18 | Аутор: РТРС

Зворник и Мали Зворник спојени културом - отворено "Зворничко љето" (ВИДЕО)

Традиционална манифестација "Зворничко љето", током које ће бити представљен богат културни, умјетнички, духовни и спортски програм, почела је у Зворнику тематском шетњом "Стопама краља Александра Првог Карађорђевића" у којој су учествовали грађани Зворника и Малог Зворника.
Зворник - Фото: РТРС
ЗворникФото: РТРС

На краљевом мосту који преко Дрине спаја Републику Српску и Србију, данас су се срели градоначелник Зворника Бојан Ивановић и предсједник општине Мали Зворник Зоран Јевтић, представници туристичких организација Зворника и Малог Зворника, културно-умјетничка друштва ових градова, као и омладина и грађани.

Манифестацију "Зворничко љето", која ће трајати до 8. августа, оранизују град Зворник, Туристичка организација и Дом омладине Зворник.

Градоначелник Зворника Бојан Ивановић, истиче да манифестација носи симболику да Дрина није граница. 

- Ријека Дрина не раздваја него да спаја људе с обје стране њеног тока. И нека мостови које градимо међу собом, буду оно највјердније што ће остати за наша покољења - рекао је Ивановић.

Директор Туристичке организације града Зворника, Ивана Ђокић Милановић поручује да сви посјетиоци "Зворничког љета" могу да пронађу разнолике садржаје. 

- Сви посјетиоци зворничког љета од ујутро до навече на шеталишту могу да пронађу аутентичан сувенир и понесу најљепшу успомену из Зворника јер "Зворничко љето" је период када Зворник врви од позитивне енергије, добре атмосфере. Радујемо се да свим туристима и зворничанима у ових седам дана омогућимо богату понуду - закључила је Ђокић Милановић.