latinica  ћирилица
06/08/2025 |  11:13 ⇒ 13:53 | Аутор: ТАНЈУГ

Путин се састао са Виткофом у Кремљу (ВИДЕО)

Руски предсједник Владимир Путин састао је данас са специјалним изаслаником предсједника САД Стивеном Виткофом.
Састанак Путина и Виткофа (Фото: EPA/GAVRIIL GRIGOROV / SPUTNIK) -
Састанак Путина и Виткофа (Фото: EPA/GAVRIIL GRIGOROV / SPUTNIK)

Како је објавио Спутњик, састанак је трајао више од три сата, а америчка делегација већ је напустила Кремљ.

Специјални изасланик америчког лидера стигао је у Москву рано у сриједу ујутру. Ово је његова пета посјета Русији у 2025. години.

Виткофа је у Москви дочекао генерални директор Руског фонда за директне инвестиције (РФДИФ) Кирил Дмитријев, након чега су посјетили парк Зарјадје у Москви.

Двојица званичника провела су око сат и по у ресторану, након чега су прошетали парком, обишли видиковац и разгледали панораму Москве, преносе РИА новости.

Према извјештају, разговарали су у "пријатељској атмосфери", уз присуство обезбјеђења.

Виткоф није одговарао на питања новинара о предстојећим преговорима, нити о планираним састанцима.

Портпаролка Стејт департмента Тами Брус потврдила је да ће Виткоф посјетити Русију, али није коментарисала конкретне детаље посјете.

Ово је пета посјета Виткофа Русији од почетка године. Посљедње двије посјете биле су 11. и 25. априла, када се састао са руским предсједником Владимиром Путином.