latinica  ћирилица
12/08/2025 |  18:52 ⇒ 19:30 | Аутор: СРНА

Црна Гора: Ухапшен мушкарац са Космета, изазвао пожар, па побјегао

Мушкарац С. Л. /38/ са Космета ухапшен је у Бару због сумње да је јутрос у насељу Заљево изазвао пожар на ниском растињу који се убрзо отргао контроли, након чега је побјегао.
Полиција Црне Горе - Фото: РТРС
Полиција Црне ГореФото: РТРС

Мушкарац, за кога је наведено да је "држављанин самопроглашеног Косова", осумњичен је да је око 7.00 часова у насељу Заљево запалио бакарне каблове на земљи, чиме је изазвао пожар и након тога побјегао.

Пожар је пријављен, а полиција је у кратком року идентификован и пронашла осумњиченог, саопштила је Управа полиције Црне Горе.

На терет му се ставља кривично дјело изазивање опште опасности и он ће, уз кривичну пријаву, бити спроведен на даљу надлежност тужилаштву.

Пожаре на подручју општине Бар од јуче гасе локални ватрогасци, као и канадер из Хрватске који је од јутрос на пожариштима.