

Успјешна љетна туристичка сезона широм Српске

Шулић је навео да је у сталном контакту са представницима туристичких организација и туристичке привреде у готово свим локалним заједницама.
- Често ових дана видимо или чујемо коментаре о томе како политичка ситуација угрожава туристичку сезону, а онда изађете на улице и видите потпуно другачији ситуацију. У прилог сликама са дестинација говоре и статистички показатељи од почетка године до данас - рекао је Шулић.
Он је нагласио да га посебно радује што сви крајеви Републике Српске сада нуде љетне туристичке садржаје, те биљеже посјете како домаћих, тако и страних гостију.
- Показатељи су добри и од почетка године, па тако за првих пола године имамо раст од око пет одсто у броју долазака и три и по одсто у броју ноћења у односу на прошлу годину која је била рекорда - истакао је Шулић.
Рекао је да је значајно и то што се биљежи раст долазака и ноћења домаћих туриста, посебно у јуну, што је и потврда успјешности пројекта туристичких ваучера.
- Од 1. септембра настављамо с пројектом и очекујемо још веће интересовање наших грађана, који већ врше резервације за тај период - закључио је Шулић.