latinica  ћирилица
20/08/2025 |  12:37 | Аутор: ТАНЈУГ

Жријеб за Европско првенство одбојкаша 4. октобра у Барију

Европска одбојкашка конфедерација (ЦЕВ) саопштила је данас да ће 4. октобра ове године у Барију бити одржан жреб за Европско првенство у конкуренцији одбојкаша, које је на програму 2026.
Одбојка - Фото: РТРС
ОдбојкаФото: РТРС

ЕП ће бити одржано од 9. до 27. септембра наредне године у Италији, Бугарској, Румунији и Финској.

ЦЕВ је навео да ће мечеви у Италији бити одржани у Напуљу, Модени, Торину и Милану. Утакмице у Румунији биће одигране у Клужу, док ће мечеви у Финској бити одржане у Тампереу.

Мечеви ЕП 2026. у Бугарској биће одиграни у Варни.

Утакмице осмине финала и четвртфинала биће одигране у Италији и Бугарској, а полуфинала и утакмице за медаље у Италији.

- У Италији, отварање ЕП биће у Напуљу, на Тргу плебисцита (5.000) 10. септембра 2026. Утакмице прелиминарне фазе играће се у легендарној дворани 'Пала Панини' (5.211) у Модени, а мечеви осмине финала и четвртфинала у дворани 'Палавела' (9.200) у Торину и у дворани 'Дворца културе и спорта' (6.000) у Варни. Утакмице полуфинала и мечеви за медаље одиграће се у Арени 'Санта Ђулија' (16.000) у Милану, која је још у изградњи за потребе Зимских олимпијских играра 2026, које ће се одржати у Кортини д'Ампецо и Милану од 6. до 22. фебруара 2026. године - наводи се у саопштењу.

Пласман на ЕП 2026. изборили су Италија, Бугарска, Румунија, Финска, Србија, Пољска, Словенија, Француска, Холандија, Украјина, Њемачка, Португалија, Данска, Белгија, Чешка, Естонија, Швајцарска, Грчка, Словачка, Летонија, Турска, Израел, Шведска и Сјеверна Македонија.

Првак Европе 2026. избориће учешће на Олимпијским играма 2028. у Лос Анђелесу.