

Промовисана књига "Библиотечке мачке спавају наопачке" Берислава Благојевића

С обзиром на то да ради у Народној универзитетској библиотеци Републике Српске у Бањалуци, Благојевић каже да дјеца ипак доста читају.
Ово је његова друга књига за дјецу, али пише и за одрасле, те стручне и научне радове из библиотекарства.
Директорка Матичне библиотеке Источно Сарајево Наташа Кулашинац истакла је да се овом промоцијом књиге и музичко-поетским перформансом "Дипломатски пут Иве Андрића" у изведби свјетског виртоуза на хармоници Душана Секулића затвара пети Сајам књига у Источном Сарајеву.
Она је нагласила да из угла организатора може рећи да је по броју посјетилаца ово био један од најуспјешнијих сајмова.
- На сајму је у понуди било свега, од литературе за дјецу и одрасле, али и стручне литературе, историјских књига и свега што је занимало наше суграђане и посјетиоце - рекла је она.
Душан Секулић, концерт мајстор на хармоници и магистар музике, истакао је да су вечерас свирали музику из земаља у којима је Иво Андрић био дипломата, а читани су и стихови нобеловца.
Сајам књига се одржава у оквиру манифестације Љето у Источном Новом Сарајеву.