

Кошаркаши Србије убједљиво побиједили Словенију

У крцатој Београдској арени, најефикаснији у побједи Србије, која је славила у свим припремним утакмицама, био је Никола Јовић са 18 поена, капитен Богдан Богдановић је дао 14, Никола Милутинов 11, а Тристан Вукчевић и Никола Јокић по 10.
Лука Дончић је предводио Словенију са 17 поена, 13 је дао Рок Радовић, а 10 Клемен Препелич.
Србија је пред више од 20.000 навијача, повела 10:0 на старту меча, Словенија није поентирала у прва три и по минута. Послије прве дионице било је 33:23 за "орлове".
На полувремену је било 64:36 и већ тад је било јасно да ће изабраници Светислава Пешића стићи до убједљиве побједе.
У једном тренутку било је и 40 разлике - 91:51.
Утакмици је присуствовао и тренер НБА клуба Мајами Хита Ерик Сполстра.
Меч је пратио и предсједник Републике Српске Милорад Додик.
Европско првенство почиње 27. августа. Србија је у групи А у Риги са домаћином Летонијом, Чешком, Естонијом, Португалијом и Турском. Четири првопласиране селекције ће у осмину финала.