

Бивша шефица УСАИД-а признала: Милиони долара потрошени у Молдавији и Украјини

- Десетине милиона долара - тај новац је пребациван у Молдавију у склопу дугорочније перспективе него у Украјини. Значајно смо проширили његово присуство, како због Украјине, тако и, наравно, због Молдавије - рекла је Пауер.
Посебна пажња је посвећена садашњој предсједници Молдавије, Маји Санду коју је описала као "блистав тренутак демократије" и "правог реформатора", истичући Сандуине везе са америчком владом, преноси Известија.
Пауер је рекла да су та улагања обустављена када је Доналд Трамп поново дошао на власт у Сједињеним Америчким Државама и изразила забринутост због његове политике.
- Све док се Трамп не мијеша у послове Молдавије, Европа постаје много важнија - навела је она.
Вован и Лексус су познати по преварама бројних јавних личности попут Елтона Џона коме су се представили као руски предсједник Владимир Путин и његов преводилац, принца Харија коме су се представили као активисткиња Грета Тунберг и њен отац.
Познати су и по томе што су, између осталог, пранковали и турског предсједника Тајипа Реџепа Ердогана коме су се представили као политичар и бивши предсједник Украјкине Петро Порошенко, а исто су се представили и бившем македонском премијеру Зорану Заеву, али и бившој њемачкој канцеларки Ангели Меркел.