

Мишић: Нисмо одустали од захтјева, улазимо у нову штрајкачку процедуру

Мишићева је нагласила да васпитачи неће да одустану од својих циљева, те да настављају своје синдикално дјеловање, јер преговори који су се одвијали током љета нису дали рјешење.
- Рјешење је изостало и зато данас, 1. септембра, када у просвјети све почиње ми предшколци, одлучили смо да нагласимо да нисмо заборавили шта је наш захтјев и циљ. Знамо да је борба за предшколство важна и оправдана и да смо превише времена били више него коректни саговорници. Улазимо у нову штрајкачку процедуру и опомињемо све актере ове приче да смо ту и да нас морају видјети - поручила је Мишићева за Срну.
Синдикална организација Центра одржала је штрајк у јулу, захтијевајући повећање плата за 20 одсто за све запослене у Центру и сагласност за измјене и допуне Правилника о упису дјеце запослених.