latinica  ћирилица
08/09/2025 |  13:08 ⇒ 13:45 | Аутор: СРНА

Јокановић: У дворишту вртића разбацан стари намјештај, али дјеца безбједна

У дворишту иза објекта вртића "Наша дјеца" у Бањалуци налази се разбацан стари намјештај, али малишани немају приступ том дијелу и не могу се повриједити, рекао је директор Центра за предшколско васпитање и образовање Петар Јокановић.
Стање у дворишту вртића - Фото: СРНА
Стање у дворишту вртићаФото: СРНА

Он је навео да се у том дијелу дворишта вртића, који користи техничка служба Центра, врше поправке намјештаја из свих предшколских установа.

Јокановић је рекао да се радионица и двориште тренутно уређују, па зато изгледа неуредно.

- То не можемо промијенити док не завршимо радове око техничке службе, која је смјештена на тој локацији, али битно је да дјеца том дијелу не могу прићи, нити се могу повриједити - рекао је Јокановић.

Он је рекао да је у току припрема за Комисију за отпис, која мора да изађе на терен и констатује шта треба да се отпише и након тога баци.

Јокановић је рекао да су у оквиру Центра за предшколско васпитање и образовање тренутно 33 објекта.