

Руски дронови ушли у пољски ваздушни простор, пољска војска реаговала

Пољска војска је саопштила да улазак дронова у ваздушни простор те земље током руског напада на Украјину представља "чин агресије" који је угрозио безбједност јавности и који је захтијевао обарање објеката, преноси Ројтерс.
BREAKING: Russian drones have reportedly entered Polish airspace. pic.twitter.com/qvso3GqoaC
— Clash Report (@clashreport) September 9, 2025
- Ово је чин агресије који је представљао стварну пријетњу по безбједност наших грађана - саопштила је Оперативна команда пољских оружаних снага на мрежи Икс, док је такође увела скраћено вријеме за јављање на дужност за војнике због кршења ваздушног простора током ноћи.
Премијер Пољске Доналд Туск рекао је да је Варшава обавестила генералног секретара НАТО Марка Рутеа о акцијама које је Пољска предузела против руских дронова, као и да операција против дронова и даље траје.
Због акција државних и војних служби, ваздушни простор изнад делова земље, укључујући аеродром Шопен, привремено је затворен, пренио је пољски Пап.
Истовремено, украјински медији јављају да је издато упозорење на велики вазушни напад који се очекује у Кијеву и другим дијеловима Украјине.