latinica  ћирилица
17/09/2025 |  14:22 ⇒ 14:26 | Аутор: РТРС

Ђајић: Није нам проблем да ујутру освештамо храм, а навече да се поклонимо особи мучки убијеној из САД

Након што је градоначелник Бањалуке и лидер ПДП-а Драшко Станивуковић јуче изазвао лавину реакција на друштвеним мрежама због објаве везане за паљење свијећа у Бањалуци за америчког конзервативног активисту Чарлија Кирка, данас га је јавно прозвао и предсједник Градског одбора СНСД Бањалука Владо Ђајић.
Владо Ђајић - Фото: РТРС
Владо ЂајићФото: РТРС

 - Имам пуно право да кажем да је у најмању руку болесно и подругљиво коментарисати и подсмијавати се одавању почасти и паљењу свијећа особи која је мучки убијена, а која је твоје годиште. Нама није проблем да ујутру освештамо храм руске православне цркве, а навече се поклонимо особи мучки убијеној из Америке - каже Ђајић. 

Станивуковић је, наиме, јуче на друштвеним мрежама коментарисао то што су представници власти Републике Српске и функционери СНСД у понедјељак увече, испред Палате Републике, организовали паљење свијећа у знак пијетета према Чарлију Кирку, убијеном прије неколико дана у атентату.

- Трампе, прими их, примијети их, скини им санкције, само да престану да нас брукају - написао је Станивуковић.

Подсјећамо, Чарли Кирк (31), познати конзервативни коментатор и оснивач организације Турнинг Поинт УСА, близак сарадник бившег америчког предсједника Доналда Трампа, убијен је у атентату у сриједу.

Нјегова смрт изазвала је бројне реакције широм свијета, али и у Српској.