

18/09/2025 | 19:40 | Аутор: СРНА
На параду без опасних предмета и увредљивих обиљежја
Министарство одбране Србије издало је обавјештење за посјетиоце војне параде "Снага јединства", која ће бити одржана у суботу, 20. септембра, код Палате Србија на Новом Београду, уз назнаку да неће бити дозвољено уношење опасних предмета и увредљивих обиљежја.

Парада Војске Србије (Фото: TANJUG/ MINISTARSTVO ODBRANE I VOJSKA SRBIJE/ bg)
Парада почиње у 11.00 часова, а посјетиоци ће моћи да дођу на простор код Палате Србија од 8.30 часова.
Улазак ће бити омогућен на двије локације и то у близини кружног тока код Тржног центра "Ушће" према Бранковом мосту и на раскрсници Улице Трешњиног цвета и Булевара Николе Тесле, из правца Новог Београда и правца Земуна.
У простор за посматрање параде неће моћи да се уђе превозним средством, саопштено је из Министарства одбране Србије.
На улазима ће се налазити пунктови за провјеру посјетилаца, а приступ неће бити омогућен особама под утицајем алкохола или других опијата, као и онима који се непримјерено понашају или имају обиљежја увредљивог садржаја.
Улаз је слободан за пунољетне грађане и малољетна лица уз пратњу родитеља или старатеља.