

21/09/2025 | 18:53 ⇒ 18:56 | Аутор: СРНА
Нетанијаху: Признање палестинске државе награда за тероризам
Израелски премијер Бењамин Нетањаху одбацио је признања палестинске државе у Британији, Канади и Аустралији и окарактерисао их као огромну награду за тероризам.

Бењамин Нетанијаху (Фото: EPA/DEBBIE HILL / POOL)
- Имам још једну поруку за вас - то се неће догодити. Палестинска држава неће бити успостављена западно од ријеке Јордан - рекао је он.
Нетанијаху је најавио да ће Израел одговорити на једностране декларације о признању палестинске државе након завршетка Генералне скупштине УН, када се он врати из Сједињених Држава, гдје би требало да се састане са предсједником Доналдом Трампом.
- Имам јасну поруку оним лидерима који су признали палестинску државу након ужасног масакра 7. октобра, а то је да дају тероризму огромну награду - рекао је Нетанијаху у видео-обраћању.
Он је нагласио да ће Израел наставити да гради јеврејска насеља на Западној обали.