latinica  ћирилица
23/09/2025 |  12:39 ⇒ 14:05 | Аутор: СРНА

Кошарац: Српску неће зауставити на путу добрих односа са Русијом (ФОТО)

Министар спољне трговине и економских односа у Савјету министра Сташа Кошарац предводи делегацију у вишедневној посјети Сочију током које ће бити одржана сједница Комисије за трговину и економску сарадњу БиХ и Руске Федерације, те имати низ радних састанака.
Сташа Кошарац предводи делегацију у вишедневној посјети Сочију - Фото: Уступљена фотографија
Сташа Кошарац предводи делегацију у вишедневној посјети СочијуФото: Уступљена фотографија

Кошарац је истакао да ће српски кадар на заједничком нивоу кредибилно износити ставове о потреби за унапређење привредних и економских односа са Руском Федерацијом, док се позиву за Сочи није одазвао нико од представника из Федерације БиХ /ФБиХ/ што је катастрофална политика странака "Тројке", чије су жртве првенствено привредници и грађани из тог ентитета.

Сташа Кошарац предводи делегацију у вишедневној посјети Сочију (Уступљена фотографија)

- Заробљеност и полтронство, вазалски однос према европским званичницима ФБиХ доводи у заблуду. Нека вјерују пропалим пројектима! Српску неће зауставити на путу добрих односа са Руском Федерацијом! - поручио је Кошарац који је и замјеник предсједавајуће Савјета министара.

Он је навео да је тим из БиХ јутрос имао финалне консултације и припреме за посао који га очекује у Сочију, саопштено је из Министарства спољне трговине и економских односа у Савјету министра

Сташа Кошарац предводи делегацију у вишедневној посјети Сочију (Уступљена фотографија )

- Захвалан сам руководиоцима Канцеларије за ветеринарство БиХ, Управе за заштиту здравља биља, Спољнотрговинске коморе БиХ, Независног оператора система у БиХ, те Института за стандардизацију БиХ и Института за метрологију БиХ, као и члановима Представништва Српске у Руској Федерацији, јер су се одазвали на мој позив и дио су званичне делегације - навео је Кошарац.