

Додик: Одбацујемо сваки приговор на легитимност нове Владе (ВИДЕО)

- Одбацили смо сваки приговор на легитимност нове Владе. Очекујемо да нови састав Владе појача активности у погледу афирмације Српдке као стране у уставном споразуму - рекао је Додик.
Ми очекујемо, каже Додик, да Влада настави са програмом одбацивања Шмита као лажног високог представника и да одбацимо активност и које је преузео.
- Не прихватамо шта је урадио у прошлости. И то је било антидејтонски и сматрамо да је понашање друге стране муслимана бошњака јер су одлуке странца проводили путем инситуција на бази нелегалних одлука - рекао је Додик.
Навео је да очекују да Влада сачини подршку и план подршке јавним предузећима у смислу реорганизације и да направи читав један план и утврди одговорност за пропусте досадашње и да размотри понашање судова и тужилаштава.
- Тражимо од Владе да одржи стабилност фискалног система који је стабилан и извршава обавезе и не видимо изазове који би га угрозили. Очекујемо да ће Влада оријентисати политику на помагању домаћинстава и породица. Реално је сагледати положај породица и усмјерити се на општу подршку тој структури.