

26/09/2025 | 15:52 ⇒ 15:55 | Аутор: СРНА
Емиру Селимовићу 45 година затвора због убиства супруге и малољетног сина
Емир Селимовић из Калесије осуђен је на 45 година затвора убиства супруге и малољетног сина, саопштио је Кантонални суд у Тузли.

Тузла (Фото: EPA/FEHIM DEMIR, илустрација)
Суд је Селимовићу изрекао казне дуготрајног затвора од по 44 године и за убиство супруге И. С. и за убиство малољетног сина казну, те га примјеном одредби о стицају осудио на јединствену казну дуготрајног затвора у трајању од 45 година.
Емир Селимовић је проглашен кривим јер је 12. фебруара 2025. године у заједничком стану у Калесији, на подмукао начин, док су били на спавању, загушењем, убио супругу и малољетног сина.
Осуђен је за два кривична дјела убиство на подмукао начин. Селимовићу је продужен притвор који може трајати најдуже девет мјесеци од дана изрицања пресуде.
На ову пресуду странке имају право жалбе Врховном суду ФБиХ.