

Голубовић посјетио Источно Сарајево (ВИДЕО)

Одавно дупке попуњена - Основна школа "Свети Сава" једина је у Источном Новом Сарајеву и једина на регији са више од 1.000 ђака. Иако је Влада Српске за нову школу већ издвојила 5 милиона КМ, извођач радова није испоштовао рокове, па здање започето прије двије године још није усељиво.
- Имамо обећања и притисак на извођача радова да до краја године заврши градњу - истакао је начелник општине Источно Ново Сарајево Јован Катић.
У Источном Сарајеву деценијама и двије средње школе под једним кровом. Да ли ће коначно Источна Илиџа образовати подмладак у сопственим просторијама, изазов је и за нови кабинет ресорног министарства.
- Упознати смо с тим изазовом и то ће бити један од пројеката који ће ићи ка Влади Српске - додао је минстар просвјете и културе Републике Српске Боривоје Голубовић.
Прилив становништва и позитивна пронаталитетна политика, диктирају и већа улагања у области образовања и културе у Источном Сарајеву.
- Конкретно разговарали смо о изградњи градске куће у Палама гдје би била смјештена библиотека, изградња фискултурне сале и крова на основним школама - додао је предсједник Скупштине града Источно Сарајево Бошко Југовић.
Ресорни министар посјетио је и Народно позориште Источно Сарајево, обећавши подршку раду и ове институције.