latinica  ћирилица
16/10/2025 |  13:32 ⇒ 14:27 | Аутор: РТРС

Поткозарска кућа из Приједора организовала јесењу промоцију домаћих производа

Поткозарска кућа из Приједора организовала је јесењу промоцију домаћих производа, који ће наредна два дана купцима бити доступни по десет одсто нижим цијенама.
Сајам јесењих производа Поткозарске куће - Фото: РТРС
Сајам јесењих производа Поткозарске кућеФото: РТРС

У Поткозарској кући простор за промоцију и пласман производа пронашли су бројни пољопривредни произвођачи. Све врсте сајмова доносе им додатну корист.

- Од првог дана смо комитенти Поткозарске куће, Крајишком кућом у Бањалуци и захаљајући њима ове године смо нашу аронију пласирали у десет филијала шпар продавница за Аустрију тако да сви сајмови су увијек добродошли - рекао је Амир Демировић, Плантаже "Демировић" Приједор.

Нада Нешковић Раилић, ПЗ "Агро-Јапра" Нови Град, додаје да су оваква мјеста, сајмови, изложбе, најбољи начин да се домаћим купцима покажемо с њиховим производима.

Јесењој промоцији домаћих производа придружила се и приједорска Пољопривредно-прехрмабена школа, која сарађује с Поткозарском кућом од њеног оснивања.

- Све што смо изложили данас, су наши производи произведени у нашим пластеницима, у нашој школској економији и прерађени у нашим кабинетаима прехармбене струке - истакла је Бојана Стојановић професор практичне наставе у ЈУ Пољопривредно-прехрамбена школа Приједор.

Јесења промоција домаћих производа одличан је начин да се подржи локална економија.

- Први пут смо дошли на идеју попут бројних тржних центара и осталих градова широм Европе гдје се организују овакви јесењи базари. Ова активност има обострану корист како за купце тако и за мале пољопривредне произвођаче, купци ће на овај начин имати прилику да купе квалитетне домаће производе по повољнијим цијенама - нагласила је Дијана Араманда директор Туристичке организације града Приједора.

Поткозарска кућа основана је 2023. године. Сарађују са 70 комитената, а у понуди имају око 600 артикала.