Јујић: Локална управа Градишка предњачи у Републици Српској у свим сегментима (ВИДЕО)

Разговарано је о измјени Закона о локалној самоуправи, ради омогућавања несметаног функционисања система Обједињене наплате који је успостављен у Градишци, а који је оспорен од Уставног суда Републике Српске.
- Рад Градске управе Градишка може послужити као примјер добре праксе другим градовима и општинама у Српској, изјавила је данас у Градишци Јујићева након састанка са градоначелником овог града.
Она је нагласила да је било ријечи о регистрацији запослених, верификацији у матичним књигама и другим темама те нагласила да Градишка као локална самоуправа у свим областима предњачи у односу на све локалне самоуправе у Републици Српској.
- Разговарали смо данас о допуни Закона о локалној самоуправи који је упућен у скупштинску процедуру на иницијативу Града Градишка који је у претходном периоду имао проблема у функционисању. Ово је прва локална самоуправа која је објединила обрачун и наплату комуналних услуга. Ушли смо у процедуру допуне Члана 39. Закона о локалној самоуправи да би се створио правни основ и да би Град Градишка избјегао судске трошкове, те да би све оно што су унаприједили у циљу пружања што квалитетније услуге према грађанима било на високом нивоу - појаснила је Јујићева.
Градоначелник Градишке Зоран Аџић захвалио се представницима Министарства управе и локалне самоуправе на посјети и помоћи у побољшању административних услуга с циљем што једноставније и боље комуникације са грађанима.
- Захваљујем ресорном министарству и Влади Српске на подршци. Наше опредјељење је да идемо даље и унапређујемо рад локалне управе и будемо што више у функцији грађана и привредника што на терену и показујемо - рекао је Аџић.
Јујић: Прњавор оправдао статус града
Министар управе и локалне самоуправе Републике Српске Сенка Јујић похвалила је рад Градске управе Прњавор, те истакла да се ова локална заједница видно развија и да је оправдала статус града коју је добила прије године.
- Отварају се нови привредни објекти и нова радна мјеста - рекла је Јујићева новинарима након састанка са градоначелником Дарком Томашем и подсјетила да је Прњавор стекао статус града на основу стопе запослености која је изнад републичког нивоа.
Јујићева је током састанка подсјетила на закључак Владе Републике Српске којим су све локалне заједнице обавезане да до краја године једној од улица дају назив по јасеновачким жртавама.
- Град Прњавор је на путу да добије једну такву улицу, а искористила бих ову прилику да позовем све локалне самоуправе да се испоштује овај закључак, јер не треба да подсјећам колико је важна култура сјећања и наша обавеза да поштујемо жртве и страдале у злогласном логору Јасеновац и његовом највећем стратишту Доњој Градини - рекла је Јујићева.
Она је напоменула да је на састанку било ријечи и о обуци комуналних полицајаца у свјетлу Закона о измјенама и допунама закона о комуналној полицији којим су нормиране нове обавезе.
