latinica  ћирилица
22/10/2025 |  15:51 ⇒ 15:56 | Аутор: СРНА

Ухапшени за напад испред Скупштине осумњичен за покушај убиства

Главни јавни тужилац Вишег јавног тружилаштва у Београду Ненад Стефановић рекао је да је В.А. /70/, који је ухапшен због данашњег инцидента испред Скупштине Србије, осумњичен за кривично дјело убиство у покушају.
Полиција Србије - Фото: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja
Полиција СрбијеФото: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja

Стефановић је у обраћању новинарима навео да је осумњичени након вербалне расправе због различитих политичких ставова извадио ватрено оружје које је неовлашћено носио и испалио више хитаца.

Стефановић је додао да је један од метака погодио у бутину особу која се ту налазила.

Према његовим ријечима, други метак погодио је плинску боцу која је била у близини, због чега је дошло до експлозије и пожара.

Стефановић је нагласио да је правовременом и ефикасном акцијом припадника Министарства унутрашњих послова /МУП/ Србије спријечена већа трагедија и да је осумњичени у најкраћем року идентификован и ухапшен.

Осумњиченом В.А. је одређено задржавање до 48 часова због сумње да је извршио кривична дјела убиство у покушају, недозвољено држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја, као и изазивање опште опасности.