latinica  ћирилица
23/10/2025 |  09:58 ⇒ 12:55 | Аутор: РТРС

Зечевић: Сједница Владе Српске у Броду - историјски догађај у овој локалној заједници (ВИДЕО)

Данашња сједница Владе Републике Српске која ће бити одржана у Броду је историјски догађај за овај град и велика је част што могу да будем домаћин једног оваквог догађаја, изјавио је начелник Брода Милан Зечевић.
Милан Зечевић - Фото: РТРС
Милан ЗечевићФото: РТРС

Зечевић је у нашем Јутарњем програму истакао да је све спремно за одржавање сједнице Владе која је заказана за 14 часова.

- Влада ће поред своје редовне сједнице одржати и мале билатералне састанке. Имаћемо прилику да појединим министарствима и министрима представимо потешкоће, али и планове и начине како их ријешити и како допринијети реализацији свих планова и проблема који се појављују у функционисању сваке локалне управе, по тако и Брода - додао је Зечевић.

Он је додао да ће на састанку бити ријечи и о бесцаринској зони на подручју ове општине која би требало да се отвори до краја године.

- Већ смо направили одређене преговоре и са електропривредом о инсталацији неколико трафостаница на мјестима на којима ће се развијати пословна зона. Преостало је и да ријешимо имовинско-правне односе око парцела у сарадњи са Министарством за просторно уређење - истиче Зечевић.

Начелник истиче да ће у Српској бити укупно пет бесцариснких зона од којих, како сматра, има најбољу локацију коју желе да што боље опреме.

- Нажалост, локална управа не може такве пројекте да реализује сама, али то и нису пројекти који се тичу само локалне заједнице. То су пројекти који итичу на комплетно пословно окужење Републике Српске - додаје начелник.

Зечевић је нагласио да упркос бројним улагањима, Броду неопходно још додатних улагања, првенствено у образовне установе.

- Надамо се да ћемо, послије састанка са ресорним министром који ће посјетити школске и предшколске установе на подручју наше општине, договорити подршку већ за идућу годину - истиче Зечевић.

Између осталог, састанак ће данас бити одржан и са новоизабраном министарком за пољопривреду с обзиром да Брод има огроман пољопривредни потенцијал.

- Надамо се да ћемо наћи одређену подршку, која би могла да буде симбиоза јавно-приватног партнерства или партнерства владе и локалне заједнице, која ће увелико олакшати нашим пољопривредним призвођачима и повећати њихову конкурентност и олакшати пласирање производа на тржиште. Свакако, сви ти састанци имају за циљ стварање нових пројеката на добробит становништва које овдје живи - нагласио је Зечевић.

Додао је да очекује да ће у току идућег мјесеца добити прилику да презентују бесцаринску зону и све њене погодности у Привредној комори Аустрије у Бечу, а у плану је и посјета регионалној Привредној комору у Грацу.

- Свакако да би привредници дошли овдје и улагали, али зато мора бити и одговарајућа инфраструктура. Због тога општина из својих средстава планира додатна улагања, како у овом урбаном дијелу, тако и у неким руралним дијеловима општине - истакао је Зечевић.